Jak promować swoją stronę w internecie

  • Start
  • Blog
  • Jak promować swoją stronę w internecie
04-10-2017

Stworzyłeś swoja stronę internetową jest ładna zachęca wyglądem do jej odwiedzin, jednym słowem jesteś dumny z efektu. Kolejnym etapem jest wypromowanie twojej witryny w internecie wszak nawet najlepsza strona internetowa nie spełni pokładanych w niej oczekiwań jeżeli nikt nie będzie jej odwiedzał. Jakie więc działania mogą zwiększyć ruch na Twojej stronie i zapewnić jej regularnych czytelników?

Treść – zawartość i to co prezentuje witryna są decydującym czynnikiem wpływającym na jej odbiór. Strona firmowa powinna zawierać więc wyczerpujące informacje o firmie jej ofercie ale także warto na niej zamieścić odpowiedzi na najczęściej padające pytania od swoich klientów. Warto by oferta firmy była opisana nieco szerzej niżeli lakoniczne punkty, detale i szczegóły zachęcą do skorzystania z Twoich usług ale zaoszczędzą też wielu pytań zadawanych przez klientów.

Sklep internetowy powinien zaś w sposób wyczerpujący opisywać każdy produkt, zawierać jego specyfikację, odnośniki do materiałów technicznych ale także informacje jakie mogą pomóc klientowi wybrać odpowiedni produkt np. w sklepie z ubraniami warto umieścić podstronę opisującą w jaki sposób kolejni producenci definiują swoje rozmiary i w jaki sposób jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni rozmiar dla siebie taka informacja nie tylko wzbogaci treści na stronie ale także zaoszczędzi wielu niejasności i zmniejszy liczbę zwrotów. Sklep online warto wzbogacić też o informację o lokalizacji firmy, zasadach wysyłek i pakowania i rozpatrywania reklamacji ale także o najczęściej zadawane pytania przez klientów.

Warto pamiętać że treści na stronie to pierwszy etap komunikacji z klientem używanie niejasnego języka technicznego czy też lakoniczne, krótkie opisy mogą zniechęcić do dalszego eksplorowania witryny. Wyszukiwarki internetowe bardzo dużą uwagę zwracają obecnie na zawartość merytoryczną i na informacje zawarte na stronie i ich wysoka jakość znacznie podwyższa pozycję witryny w wynikach wyszukiwania.

Informacja o twojej stronie – trafić na dany adres w internecie możemy z trzech podstawowych źródeł bezpośrednio wpisując adres, klikając na wynik w wyszukiwarce internetowej oraz klikając na odnośnik na innej stronie internetowej. Łatwiej będzie odnaleźć cię w internecie kiedy inne witryny internetowe będą zawierać odnośniki do twojego adresu www dlatego regularnie staraj się pozyskiwać odnośniki do swojej strony. Na początek warto dodać swoją witrynę do katalogów firm i instytucji, na tego typu stronach najczęściej możemy umieścić odnośnik do naszej strony jak i zamieścić kilka akapitów opisujących działalność naszej firmy. Kolejnym miejscem, obecnie mniej popularnym z uwagi na mieszane opinie na jego temat, są katalogi stron internetowych, są to zbiory informacji o innych witrynach zawierające informacje o danej stronie i adresie do niej.

Fora internetowe są ciekawym miejscem gdzie warto zamieścić informację o istnieniu swojego adresu ale tu warto mieć rozsadek i umieszczać informacje w odpowiednich wątkach i tylko na forach traktujących o tematyce naszej witryny z uwagi że większość z nich jest moderowanych i nieodpowiednie wpisy są szybko usuwane. Zakładanie kont na forach internetowych i udzielanie się w temacie też wpłynie pozytywnie na wizerunek Twojej witryny np. merytoryczne odpowiedzi na forum elektrycznym i pomoc innym użytkownikom internetu, dzielenie się swoją wiedza na pewno zachęcą do odwiedzenia Twojej witryny jeżeli zamieścisz informacje o niej w swojej stopce na forum. Warto także zaistnieć na blogach możesz stworzyć własny i na nim umieszczać ciekawe artykuły lub przesyłać swoje artykuły na publiczne blogi i w treści tych wpisów linkować do swojej witryny pamiętaj jednak aby odnośniki były merytoryczne i wynikały z danego tematu o jakim traktuje wpis.

Social media – Facebook, Twitter, instagram i inne strony społecznościowe są warte aby umieścić na nich informacje i wpisy traktujące o twoim adresie internetowym. Facebook pozwala na założenie strony i zachęcania do polubienia jej przez innych użytkowników portalu, w postach na „ścianie” możemy udostępniać odnośniki i ciekawostki z naszej strony www. Pamiętaj aby każda nowość, informacja, nowy produkt, promocja pojawiły się w mediach społecznościowych co dotrze do odbiorców z tychże mediów ale także będzie miało wpływ na wyszukiwarki internetowe. Warto także tworzyć różnego rodzaju akcje promocyjne w obrębie samych stron społecznościowych aby poznać jak duży wpływ na ruch, sprzedaż maja one.

Mailing - Prowadząc sklep internetowy czy stronę firmową z czasem będziemy w posiadaniu bazy adresów email do naszych klientów warto to wykorzystać i co jakiś czas tworzyć kampanie mailingowe z informacjami /promocjami. Wiele firm oferuje także wysyłanie maili w ramach swoich baz email, skorzystanie z takiej oferty także może pozytywnie wpłynąć na ruch na Twojej witrynie.

Reklamy i banery – Pierwsze co obecnie kojarzy się z reklama w internecie jest Google Adwords czyli reklamy w wynikach wyszukiwania i reklamy Google umieszczane na innych witrynach www. Ta forma pozyskania odwiedzających przynosi wyraźny wzrost odwiedzin jednakże przeprowadzona w niewłaściwy sposób może pochłonąć spore koszty bez wyraźnych oczekiwanych efektów zwrotu np. wzrostu ilości zamówień. Dlatego zachęcam do skorzystania z usług firm które profesjonalnie skonfigurują i poprowadzą kampanie w Google. Pamiętajmy jednak że poza AdWords istnieją też inne systemy wyświetlania reklam których oferty mogą być korzystniejsze cenowo bądź z uwagi na branżę być lepiej wycelowane w potencjalnych klientów.

Informacja klasyczna – Promowanie swojej witryny możemy też wykonać w prostych krokach o których mimo ich lakoniczności wiele osób zapomina. Umieść adres swojej witryny na fakturach i papierze firmowym, wizytówkach i reklamach gazetach. Umieszczając ogłoszenie nie zapominaj o podawaniu poza telefonem adresem także o umieszczeniu adresu swojej strony www. Umieść w stopce swojego maila adres witryny aby pojawiał się on w każdym wysyłanym przez Ciebie mailu.

Wpisując w wyszukiwarkę frazę „ jak promować swoją stronę w internecie” oczekujemy być może tajnych technik lub magicznych metod znanych tylko nielicznym ale w praktyce nawet największe akcje promocyjne muszą zawierać wymienione wyżej sposoby. Myślę że oczekiwanie magicznych metod wynika raczej ze sposobów w jaki sposób firmy SEO sprzedają swoje usługi niżeli z rzeczywistych stosowanych przez nie działań. Zanim więc wydasz wielkie sumy na pozycjonowanie może sam wykonaj kilka z wymienionych czynności.

Poprzedni wpis Nastepny wpis